Mobil pre život

V dnešnej dobe sa vám každý mobil zdá, že je rovnaký. Vidíte všade rovnako veľké displeje. Funkcie mobilu sú už porovnateľné pri všetkých modeloch. Ako teda najlepšie zistiť, aký mobil sa k vám hodí? V prvom rade si určite cenu, ktorú chcete maximálne použiť na kúpu nového mobilu. Dôležité je poznamenať, aká značka a model mobilu sa vám páči a je pre vás prijateľná. Viete, čo všetko vyžadujete od mobilu? Radi fotografujete a zaznamenávate si každý okamih vášho života? Ľúbite radi telefonovať so svojimi priateľmi? Máte radšej smskovanie? Či obľubujete byť na internete, pozerať rôzne webové stránky a byť stále online na sociálnych sieťach?

aplikácie

Dnes už každý človek potrebuje k svojmu životu mobil. Už v mladom veku sú deti závislí na mobiloch. Neustále ho majú pri sebe, stále doňho hľadia, píšu si s kamarátmi. Už dávno zabudli, že mobil má slúžiť hlavne na spojenie sa s príbuznými. Mladí ľudia chcú mobil s čo najväčším displejom, pritom sami vedia, že sa im potom nikde mobil nezmestí. Potrebujú byť in a stále niečo na ňom riešiť, byť spojený s okolitým svetom neustále. Na mobile si pozerajú aj domáce úlohy zo školy, pozerajú si, čo budú mať na obed v škole, aké známky dostali, aké predmety majú alebo aj čas, aby stihli autobus, či príchod rodičov domov. Chcú mať prehľad o všetkom.

technológie

Sú neustále napojení na sociálne siete, čo nie je dobré pre ich zdravý vývoj. Preferujem voľakedajšiu dobu, kedy sa nedalo dovolať, nebolo z čoho, museli ste sami prísť za kamarátkou a vypýtať ju von. Postupne sa dávajú do úzadia osobné stretnutia, existujú len virtuálne cez sociálne siete. Už malým deťom dávajú rodičia do rúk mobil, len aby sa im nemuseli venovať a hrať sa s nimi. Tým pádom majú od detí aj na pár hodín pokoj. Môžu svoj čas využívať inak. Avšak to nie je dobré. Zanedbáva sa tým výchova dieťaťa. Malým deťom aspoň do dvanásť rokov nepatrí mobil do ruky. Keď náhodou áno, tak len s obmedzeným stráveným denným časovým limitom.

About the author